Rezultate Remarcabile la Campionatele Naționale de triatlon

Rezultate Notabile la Campionatele Naționale de Triatlon

Suntem bucurosi să împărtășim performanțele sportivilor noștri de la BSC Triatlon, care au participat recent la competiții de naționale.

La Campionatul Național de Biatlon și Triatlon din Otopeni, echipa noastră a demonstrat excelență în alergare, înot și tir, obținând rezultate foarte bune.

Continuând parcursul de succes, membrii BSC au strălucit și la Campionatul Național de Supersprint din Călărași și Cupa României de Triatlon, atât pe distanța olimpică, cât și pe Half Distance.

Determinarea și pregătirea intensă au fost răsplătite cu multiple podiumuri.

Felicitări tuturor participanților și antrenorilor pentru efortul și rezultatele bune obținute!


Rezultate:

OTOPENI : 18 - 19.05 Triatlon

Categoria 9 - 10 ani


Tofan Sofia - locul 8

Tanase Andreas - Locul 3


Categoria 11 - 12 a

Balan Petru - Locul 5

Balan Pavel - Locul 5


13 - 14 ani

Draghici Lucas - locul 12


15 - 16 ani

Balan Parascheva- locul 7


17 - 18 ani

Macovei Mara - locul 2


Juniori

Mihu Victor - locul 3


Biatlon OTOPENI

Categoria 9 - 10 ani

Toma Ioana - Locul 5

Epure Iris - Locul 7

Tanase Andreas - Locul 3

Dodi Eduard - Locul 4


Categoria 11 - 12 ani

Toma Alex Jr - Locul 1

Balan Petru - Locul 7

Balan Pavel - Locul 8


Categoria 13 - 14 ani

Draghici Lucas - locul 11


Categoria 15 - 16 ani

Balan Parascheva- locul 4


Categoria 17- 18 ani

Macovei Mara - locul 1


Juniori

Mihu Victor - locul 1

Petrascu Matei - locul 2


Rezultate 25 Mai - Calarasi

Campionatul Național Supersprint :

-Vasian Antonia - locul 3 , categoria cadeti si juniori ;

-Vilcu Raluca - Locul 5 , categoria juniori ;

-Blaga Dea - Locul 4 categoria cadeti ;

-Macovei Mara - Locul locul 6 Categoria juniori 2 ;

-Mateescu Stefan Locul 1 Categoria cadeti ;

-Laiu Rareș locul 3 Categoria Juniori 2 ;

-Mihu Victor - locul 5 Categoria juniori 1 ;

-Hangiu Tudor - locul 10 categoria juniori 2 ;

-Sturzu Tudor - locul 12 categoria juniori 2 ;


 Cupa României Proba Olimpica :

Locul 2 - Ciobotaru Cosmin ;


Cupa României Half Distance

Locul 1 general și locul 1 categorie - Alex Toma

 Locul 3 general și locul 1 categorie - Oprisan Alexandru ;

Vilau Radu - locul 8 categorie ;


Post Views: 16