Jurnal de concurs Campionat National – Miercurea Ciuc

Jurnal de concurs Campionat National Juniori, Tineret si Seniori in bazin de 25 m, Miercurea Ciuc

Ziua 1
Nerabdatori si entuziasmati, sportivii #BSC au concurat azi. Din ce in ce mai pregatiti atat fizic cat si psihic, au obtinut urmatoarele rezultate:

Masculin
Individual
Mihai David -locul 1 categoria juniori/50F (nou record national baieti 16 ani,record pe care tot el l a stabilit in reuniunea de dimineata)
Dumitrache Tobias-locul 2 categoria tineret/50F
Constantinescu Alexandru-locul 3 categoria tineret si locul 2 categoria juniori/200S

Stafete
Locul 2 categoria juniori
Componenta:Dumitru Mario,Boboc Emanoel,Pricop Vlad,Culea Petre

Locul 2 categoria Tineret
Componenta:Simion Matei,Preda Luca,Lungu Andrei,Constantinescu Alexandru

Locul 2 categoria Seniori
Componenta:Anghel Andrei,Dumitrache Tobias,Paturca Vlad,Mihai David

Feminin

Fabian Sara-locul 3 senioare,locul 2 tineret,locul 1 junioare/ 50B
Chiru Simona-locul 2 tineret/ 400L

Stafete
Locul 2 seniori/Locul 1 tineret
Componenta:Constantinescu Maria,Dragusi Alina,Drog Maria,Chiru Simona

Locul 1 juniori
Componenta: Oprea Maria,Fabian Sara,Radulescu Alexandra,Preda Irina”

 

Jurnal de concurs
Ziua 2

Cu emotii, dar zambitori si increzatori, in a doua zi de concurs , sportivii au inotat cu pasiune si au urcat si pe podium.

Masculin
Dumitrache Tobias – locul 3,categoria tineret/100m F
Mihai David – Locul 1,caregoria Juniori(Nou record national,categoria baieti 16 ani)/100m F

Feminin
Preda Irina – locul 3/ categoria junioare/50m F
Fabian Sara –locul 2/ categoria junioare/ 100B

 

Jurnal de concurs
Ziua 3

Competitia continua, sportivii se sustin si se incurajeaza reciproc. Echipa e din ce in ce mai unita si se bucura impreuna de probe si de rezultate.

Masculin

Anghel Andrei-locul 2/caregoria seniori/ 50m Spate
Constantinescu Alexandru- locul 3/ categoria juniori/ 50m Spate
Pricop Vald- locul 3 categoria seniori,locul2 categoria tineret,locul 1 categoria juniori( nou record national,baieti 16ani)/ 100m Bras
Dumitrache Tobias- locul 3 categoria seniori,locul 2 categoria tineret/ 200m Fluture
Mihai David- locul 3 categoria juniori/ 100m Mixt

Feminin

Constantinescu Maria- locul 3 categoria Tineret/50m Liber
Preda Irina-locul 2 categoria junioare/50m Liber
Chiru Simona- locul 2 categoria senioare,locul 1 categoria tineret/200m Liber
Fabias Sara – locul 3 categoria junioare/ 200m Bras
Fabian Sara- locul 2 categoria junioare,locul 3 categoria tineret/100m Mixt

Jurnal de concurs
Ziua 4

Ultima zi de concurs ne-a bucurat cu aceeasi atmosfera plina de emotii si suspans.
Am incheiat concursul zambitori, linistiti, multumiti de cele 4 zile pline.
Insa nu este ultimul concurs din acest an asa ca ramanem concentrati, ca intotdeauna.

Rezultatele din aceasta zi:

Masculin

Mihai David – locul 2 categoria juniori/ 50 Liber
Anghel Andrei – locul 2 categoria seniori/ 50m Spate
Pricop Vlad – locul 2 categoria juniori/ 200m Bras

Stafeta 4x50m Mixt/ Locul 1 categoria Seniori
Componenta: Anghel Andrei, Pricop Vlad, Dumitrache Tobias, Mihai David

Stafeta 4x50m Mixt/ Locul 3, categoria tineret
Componenta: Constantinescu Alexandru, Grigore Andrei, Salajan Marck, Simion Matei

Feminin

Constantinescu Maria – locul 3,categoria tineret/ 100m Liber
Preda Irina – locul 3,categoria junioare
Fabian Sara – locul 2 categoria junioare, locul 3 categoria tineret

Stafeta 4×100 m Mixt – Locul 1 categoria junioare, locul 2 categoria tineret, locul 3 categoria senioare
Componenta: Radulescu Alexandra, Fabian Sara, Preda Irina, Oprea Maria

Stafeta 4×100 m Mixt – locul 3 categoria Tineret
Componenta: Chiru Simona, Constantinescu Maria, Dragusi Alina, Drog Maria

Post Views: 46