Campionatul Național în bazin scurt

Echipa BSC s-a reunit la Otopeni saptamana trecută pentru a participa la Campionatul Național în bazin scurt.

Anghel Andrei

Popescu Denis

Preda Irina

Constantinescu Alexandru

Dumitrache Tobias

Mihai David

Cozma Stefan

Bonciu Matei

Oanta Rares

Ghionu Denis

Simion Matei

Pricop Vlad

Culea Petre

Seksi Luca

Dobre Cristian

Muraru Edward

Dragusi Alina


Cristea Andreea

Mihaltanu Andreea

Moise Matei

Dumitru Mădălin

Pietreanu Stefan

Maricarie-Petrișor Alexandru

Alexandrescu Radu

Constantinescu Briana


25 de sportivi, alaturi de antrenorii lor, Marius Grigore, Bogdan Stroe, Liviu Vlasceanu, Dan Nica, Alex Toma, Alexandru Bombaru, au participat la aceasta competitie.

Cu sustinerea necondiționata a antrenorilor ei au reusit sa isi imbunatateasca timpii.

Desigur că și susținerea a fost importantă. Punctul forte al competiției a fost tribuna plina. Ne bucuram atât de mult să vedem

ca înotul devine din ce in ce mai popular si are de la o competiție la alta mai multi sustinatori.

Le multumim, de asemenea, părinților pentru suportul lor constant și necondiționat.

In final, după multe zile de concurs, emoții pe măsură (costructive 😉), atmosferă frumoasă avem si următoarele rezultate:


Ziua 1

*MIHAI DAVID

50 fluture:locul 2 tineret

*CONSTANTINESCU ALEXANDRU

100 metrii liber: locul 3 tineret

4 x 50m liber: locul 2 seniori

*POPESCU DENIS

200m spate: locul 2 seniori

4x50 liber: locul 2 seniori

*COZMA STEFAN

4*50 liber locul 2 seniori

*SIMION MATEI

4x50 liber locul 2 seniori

*BONCIU MATEI

4x50 liber:locul 3 juniori

*DOBRE CRISTIAN

4x50 liber:locul 3 juniori

*OANTA RARES

4x50 liber:locul 3 juniori

*MURARU EDWARD

4x50 liber:locul 3 juniori


ZIUA 2

*CONSTANTINESCU ALEXANDRU

100 spate: locul 3 tineret

*PREDA IRINA

50 fluture: locul 2 tineret, locul 3 senioare

*POPESCU DENIS

100 spate: locul 2 seniori


Ziua 3

*ANGHEL ANDREI

50spate - locul 2 Seniori

*DUMITRACHE TOBIAS

200 fluture: locul 2 seniori

*COZMA STEFAN

200 fluture locul 2 tineret locul 3 seniori

*POPESCU DENIS

50 spate: locul 3 seniori

*IRINA PREDA

50 liber locul 2 tineret 2 senioare

100 mixt locul 2 tineret 2 senioare

*CONSTANTINESCU ALEXANDRU

50 spate: locul 3 tineret


Ziua 4

*DUMITRACHE TOBIAS

4×50 mixt locul 2 seniori

100 fluture locul 3 seniori

*MIHAI  DAVID

100 fluture loc 2 tineret

4x50 mixt loc 2 seniori

*ANGHEL ANDREI

4x50 mixt loc 2 seniori

*PRICOP VLAD

4x50 mixt loc 2 seniori

* CONSTANTINESCU ALEXANDRU

50 liber locul 3 tineret

4 ori 50 mixt locul 3 seniori

*PREDA IRINA

100 liber locul 3 tineret 3 senioare

*POPESCU DENIS

4x50 mixt: locul 3 seniori

*COZMA STEFAN

4*50 mixt loc 3 seniori

*GHIONU DENIS

4*50 mixt loc 3 seniori

*BONCIU MATEI

100 fluture loc 3 juniori

4x50 mixt: loc 2 juniori

*OANTA RARES

4x50 mixt: loc 2 juniori

*MURARU EDWARD

4x50 mixt: loc 2 juniori

*DOBRE CRISTIAN

4x50 mixt: loc 2 juniori


Post Views: 58