64 de medalii naționale pentru sportivii BSC, la Campionatele Naționale de Înot Seniori, Tineret și Juniori

Un palmares impresionat pentru echipa Bucharest Sport Club, care a obținut 64 de medalii la Bacău, între 23-26.03.2022, la Campionatele Naționale de Înot Seniori, Tineret și Juniori. De asemenea, tot la această competiție, doi dintre înotătorii BSC și-au făcut baremele de calificare pentru două competiții internaționale foarte importante:

Andrei Anghel, la Campionatele Europene de seniori și două bareme de calificare pentru Alexandru Constantinescu, la Campionatele Europene de Juniori si la Campionatele Mondiale de Juniori.

Mai jos, lista cu rezultatele Bucharest Sport Club:

Culea Petre
Probă: 50 fluture, (juniori) loc 3
Probă: 100 spate, (juniori) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m liber, (seniori) loc 3

Pricop Vlad
Probă: 100 m bras, (tineret) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (tineret) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt masculin, (seniori) loc 1

Seksi Luca
Probă: ștafetă 4×100 m mixt masculin, (juniori) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (juniori) loc 1, (tineret) loc 3

Sara Fabian
Probă: 50m bras, (tineret) loc 2, (seniori) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m liber, (tineret) loc 2 , (seniori) loc 3
Probă: ștafetă 4x100m mixt, (tineret) loc 2

Oprea Maria
Probă: ștafetă 4×100 m liber feminin, (tineret) loc 2, (seniori) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m mixt feminin, (tineret) loc 2

Ionescu David
Probă: ștafetă 4×100 m liber Masculin, (juniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m liber combinat, (juniori) loc 1, (tineret) loc 2

Călinoiu Ștefania
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (juniori) loc 1

Constantinescu Maria
Probă: ștafetă 4×100 m liber combinat, (seniori) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (seniori) loc 3

Preda Irina
Probă: 50 m liber, (juniori) loc 1
Probă: 100 m liber, (juniori) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m liber feminin, (tineret) loc 2, (seniori) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m liber combinat, (juniori) loc 1, (tineret) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (juniori) loc 1, (tineret) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m mixt feminin, (juniori) loc 2

Chiru Simona
Probă: ștafetă 4×100 m liber combinat, (seniori) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (tineret) loc 2

Drog Maria
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (tineret) loc 2

Draguși Alina
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (seniori) loc 3

Mihai David
Probă: 50 fluture, (tineret) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m liber, (seniori) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m liber combinat, (seniori) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (tineret) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt, (seniori) loc 1
Probă: 100 m fluture, (tineret) loc 2

Constantinescu Alexandru
Probă: 200 spate, (juniori, tineret, seniori) loc 1
Probă: 100 spate, (juniori) loc 1, (tineret) loc 3
Probă: 50 spate, (juniori) loc 1, (tineret) loc 3
Probă: 50 liber, (juniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m liber, (juniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m liber combinat, (juniori) locul 1
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (juniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m mixt masculin, (juniori) loc 2

Dumitrache Tobias George
Probă: 200 fluture, (seniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m mixt, (seniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m liber, (seniori) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m liber combinat, (seniori) loc 2
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (seniori) loc 3

Anghel Andrei
Probă: 50 spate, (seniori) loc 1
Probă: 100 spate, (seniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m mixt masculin, (seniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m mixt combinat, (seniori) loc 3
Probă: ștafetă 4×100 m liber masculin, (seniori) loc 3

Dobre Cristian Andrei
Probă: ștafetă 4×100 m liber, (juniori) loc 1
Probă: ștafetă 4×100 m mixt, (juniori) loc 2

Felicitări sportivilor și întregii echipe tehnice BSC!

#BSCElite #BucharestSportClub

Post Views: 51